Logo CoinBank

Metody podvodníků

Investice bez rizika neexistuje

Existuje mnoho webových stránek, které slibují zaručený zisk bez jakéhokoliv úsilí ze strany uživatele, což již z principu nemůže být funkční. Realita je taková, že investice vyžaduje dovednosti, znalosti a riziko. Představa, že byste mohli získat zisk bez úsilí, je často pouze iluzí vytvořenou podvodníky, kteří se z lidí snaží vylákat co největší množství prostředků než zmizí.

Nenechte se zmást ani tvrzením, že zisky plynou z tzv. těžby kryptoměn případně z obchodování, které spravuje umělá inteligence. Těžba kryptoměn funguje na zcela jiném principu a obchodováním také není možné dosáhnout slibovaných zisků. Nejedná se o unikátní a neveřejnou nabídku, cílem podvodníků často bývá v poškozeném vyvolat pocit, že se jedná o zcela výjimečnou a většinou i časově nebo početně omezenou příležitost zisku. Často poškozené nejprve kontaktuje “poradce či manager”, který umí být velice přesvědčivý.

Přesvědčivý marketing podvodníků

Nenechte se zmást tím, že jsou o aplikaci napsané články nebo o ní mluví na videu známá osobnost. Reklamy na Googlu či Facebooku jsou také běžné a neznamená to, že informace či aplikace je důvěryhodná. Pro zvýšení důvěryhodnosti se podvodníci občas snaží napodobit stránky českých zpravodajských portálů. Články jsou na nedůvěryhodných doménách, často jsou v nich gramatické chyby, odkazy na jiné sekce deníku vůbec nefungují (zkuste překliknout např. na sekci “Sport”), někdy se v článku sami zmiňují o podvodech, aby u čtenářů vyvrátili pochybnosti..

Například článek Aplikace, která využívá umělou inteligenci k vydělávání peněz, byla zveřejněna napodobuje server Novinky.cz. Časové údaje se nemění, kdykoliv článek otevřete, tak je tam uvedeno poslední aktualizace “Dnes”. Pod článkem je diskuze, kde se časové údaje příspěvků také nemění. Diskuze je vytvořená samotnými podvodníky, není možné přidat komentář. Navíc v tomto článku odkazy na aplikaci již nejsou funkční (byla již stažena). Tento článek napodobuj Denik.cz.

Použitím umělé inteligence dokážou vytvořit video, kde mluví známá osobnost, například Andrej Babiš nebo prezident Petr Pavel.

Podvodných projektů je mnoho

V současné době, někteří naši klienti posílají USDT na aplikace TRON_AI či jiné podobné stránky. Nicméně, je důležité si uvědomit, že tyto webové stránky pravděpodobně reprezentují podvodné schéma, které může vést ke ztrátě vašich prostředků. Může se jednat o podvod typu letadlo, kdy jsou zisky vypláceny z vkladů dalších klientů. Nějaký čas to dokonce může fungovat, ale jedná se o iluzi a dřív nebo později aplikace zmizí.

Další podezřelé projekty jsou:

Naše doporučení

Doporučujeme žádné prostředky na takové platformy neposílat. Kryptoměny jsou bohužel často zneužívány k podvodům z toho důvodu, že transakce jsou nevratné a je téměř nemožné zjistit kam byly odeslány a kdo s nimi může disponovat, neboť vlastnictví peněženek je anonymní. Pokud se potvrdí, že se jednalo o podvod a o prostředky přijdete, tak ani policie či jiný státní orgán s tím nic nezmůže.

Pokud máte jakékoli dotazy nebo obavy, neváhejte nás kontaktovat. Ochrana vašich finančních prostředků jsou pro nás prioritou.